На базі Міжрегіональної Академії управління персоналом відбувся Форум недержавних закладів вищої освіти України.
Організаторами цього заходу виступили підкомітет з питань вищої Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, Всеукраїнське об’єднання організацій роботодавців у галузі вищої освіти, Конфедерація недержавних вищих закладів освіти і науки України та Асоціація навчальних закладів України приватної форми власності.
Участь в заході взяли Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, перший заступник Міністр освіти і науки Андрій Вітренко, голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, народний депутат України Юлія Гришина, голова підкомітету з питань науки та інновацій Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, народний депутат України Валерій Колюх, Голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Андрій Бутенко, ректор Київського національного університету будівництва і архітектури, голова Спілки ректорів України Петро Куліков і біля 80 керівників та їх заступників з 45 приватних закладів вищої освіти з усіх регіонів України.
З вітальним словом до учасників Форуму звернувся Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.
Перший заступник Міністра освіти і науки Андрій Вітренко в своєму виступі розповів присутнім про підтримку приватних закладів вищої освіти з боку Державну з часу оголошення воєнного стану та підсумки вступної кампанії до цих закладів у 2022 році, а також окреслив плани щодо продовження такої роботи в 2023 році.
Голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, народний депутат України Юлія Гришина передала вітання та вручила подяки окремим керівникам закладів вищої освіти від Голови Верховної Ради України та Комітету Верховної Ради України.
Народні депутати України Юлія Гришина і Валерій Колюх поінформували учасників Форуму про те, як в цьому році запрацювала ініціатива щодо безкоштовного доступу до здобуття вищої освіти в приватних закладах вищої освіти для дітей з тимчасово окупованих територій та зони бойових дій, а також про проекти законодавчих актів щодо підтримки діяльності приватних закладів вищої освіти та надання рівних прав закладам вищої освіти всіх форм власності, які на даний час перебувають на розгляді в Комітеті Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій.
Голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Андрій Бутенко детально виклав усі особливості акредитації освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти в період дії воєнного стану.
Основні нагальні проблеми та завдання, які постали перед приватними закладами вищої освіти в Україні, в умовах воєнного стану, озвучив Голова Ради Всеукраїнського об’єднання організацій роботодавців у галузі вищої освіти, Президент Міжрегіональної Академії управління персоналом Ростислав Щокін, зокрема щодо необхідності:
Ректор Київського університету туризму, економіки та права Федорченко В. К. звернув увагу присутніх народних депутатів України на необхідності якнайшвидшого ухвалення рішення щодо зниження рівня податків для приватних закладів вищої освіти, які на даний час є чиненайвищими в порівнянні з іншими суб’єктами господарювання в Україні.
Голова Асоціації навчальних закладів України приватної форми власності, ректор Європейського університету Олена Тимошенко поділилась досвідом щодо практики організації партнерства держави та приватних закладів вищої освіти.
На прикінці Форуму відбулося активне обговорення його учасниками означених проблемних питань щодо діяльності приватних закладів вищої освіти та ухвалено рішення щодо підготовки і направлення відповідних звернень до Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій та Міністерства освіти і науки України.