У квітні 2021 р. Міністерство освіти і науки надіслало лист № 1/9-224 від 29.04.2021 керівникам закладів вищої освіти, в якому інформувало, що відповідно до частини дев’ятої статті 33 Закону України «Про вищу освіту» не припускається створення та функціонування територіально відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти в містах Києві, Харкові, Львові, Дніпрі та Одесі. У зв’язку з цим МОН запропонувало закладам вищої освіти усіх форм власності та сфери управління до 18 червня 2021 р. вжити вичерпних дій для своєчасного ухвалення рішень щодо організації або припинення таких підрозділів.

Наразі на звернення Всеукраїнського об’єднання організацій роботодавців у галузі вищої освіти, Міністерство освіти і науки уточнило, що заборона щодо створення та функціонування територіально відокремлених структурних підрозділів в містах Києві, Харкові, Львові, Дніпрі та Одесі не стосується приватних закладів вищої освіти!

Про це йдеться в листі № 1/11-4351 від 16.06.2021, підписаному заступником Міністра освіти і науки Андрієм Вітренко.

У роз’ясненні МОН зазначається, що статтею 27 Закону України «Про вищу освіту» визначено, що у приватному закладі вищої освіти його структура, склад, порядок роботи і повноваження органів управління, робочих і дорадчих органів, органів громадського та студентського самоврядування, наукових товариств, процедури обрання чи призначення керівників закладу та його підрозділів можуть визначатися статутом закладу без дотримання вимог цього Закону.

Отже, вимоги частини дев’ятої статті 33 цього Закону не стосуються приватних закладів вищої освіти.